Arista Edge Threat Management – NG Firewall

2022-11-30

Firma Arista Networks rozpoczyna kolejną fazę koncepcji „Cognitive Campus”, którą jest „Cognitive Unified Edge” w skrócie CUE.

              W poprzednim artykule zasygnalizowaliśmy, że firma Arista Networks rozpoczyna kolejną fazę koncepcji „Cognitive Campus”, którą jest „Cognitive Unified Edge” w skrócie CUE. Cognitive Unified Edge jest rozwiązaniem skierowanym do klientów komercyjnych, których ilość pracowników oscyluje w granicach od 50 do 3000 osób. Oferta obejmuje urządzenia fizyczne w tym access pointy, przełączniki, firewalle oraz zarządzanie chmurowe. Największą zmianą jaką można było zaobserwować w trakcie  konsolidacji produktów do CUE było jego uzupełnienie o platformę bezpieczeństwa Edge Threat Managment ETM.

Edge Threat Management jest kompleksowym rozwiązaniem zapewniające bezpieczeństwo organizacji, w skład którego wchodzą produkty:

 • NG Firewall,
 • Micro Edge
 • ETM Dashboard.

Rozwiązanie to daje zespołom IT możliwość zapewnienia ochrony, monitorowania i kontroli wszystkich urządzeń, aplikacji i zdarzeń w sieci. Pozwala na egzekwowanie spójnych polityk bezpieczeństwa oraz zapewnia kontrolę nad rozproszonymi sieciami, hybrydowymi środowiskami chmurowymi a także urządzeniami mobilnymi oraz IoT.

Arista.png

Zarządzanie bezpieczeństwem może być trudnym i złożonym zadaniem szczególnie dla administratorów rozproszonych sieci IT oraz MSP ale dzięki ETM może stać się prostsze i bardziej intuicyjne niż do tej pory.

               Next Generation Firewall – to urządzenia zapewniające kompletne bezpieczeństwo od filtrowania zawartości po zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami, łączność VPN, deszyfrację a także optymalizację przepustowości dla poszczególnych aplikacji. NG Firewall pełni rolę centralnych urządzeń egzekwowania polityk bezpieczeństwa, ochrony przed wirusami, malware i złośliwymi aplikacjami ale także pełni rolę głównych punktów terminujących szyfrowane połączenia VPN (IPSec, OpenVPN, WireGuard) z oddziałów firmy. NG Firewall upraszcza bezpieczeństwo sieci dzięki jednej, modularnej platformie oprogramowania zaprojektowanej tak aby pasowała do zmieniających się potrzeb każdej organizacji.

arista 2.jpg

Jedną z wyróżniających cech platformy NG Firewall są aplikacje, które dodają funkcjonalności w poszczególnych obszarach:

 • Ochrony – Firewall, Threat Prevention, Intrusion Prevention, Phish Blocker, Virus Blocker
 • Filtrowania – AD Blocker, Application Control, Spam Blocker, SSL Inspector, Web Filter
 • Wydajności i jakości – Bandwidth Control, WAN Balancer, WAN Failover, Web Cache
 • Połączenia – Captive Portal, IPSec VPN, Open VPN, Tunnel VPN,  WireGuard VPN
 • Zarządzania- Directory Connector, Policy Manager, Reports
 • Dodatki – Branding Manager, Live Support

arista3.png

Aplikacje płynnie współpracują ze sobą w ramach istniejących polityk oraz w prosty sposób można je dodawać i usuwać poprzez intuicyjny interfejs - podobnie jak na urządzeniach z systemem operacyjnym IOS czy Android.

NG Firewall jest częścią prostego i intuicyjnego rozwiązania Arista Edge Threat Management, które daje małemu i średniemu przedsiębiorstwu niezbędne narzędzia do ochrony, filtrowania ale także zapewnienia wysoką wydajność oraz możliwość bezpiecznego podłączenia zdalnych lokalizacji i użytkowników do zasobów w centrali.

­Decydując się na rozwiązanie Arista Networks mamy wiele możliwości wdrożenia firewalla:

 • Dedykowane urządzenie: modele Q4, Q8 , Q12 oraz Q20
 • Własne urządzenie - spełniające minimalne wymagania.
 • NG Firewall jako maszyna virtualna na VMware ESX lub ESXi
 • NG Firewall w chmurze publicznej AWS, Azure

Więcej szczegółów można znaleźć w data sheet.( https://edge.arista.com/wp-content/uploads/website-PDFs/Arista-ETM-NG-Firewall-Datasheet_q-series.pdf)

              

Rozwiązanie ETM można bezpłatnie wypróbować wystarczy tylko:

 • Założyć darmowe konto
 • Pobrać odpowiednią wersję oprogramowania (.iso lub .ova)
 • Zainstalować i zarejestrować NG Firewall
 • Korzystać przez 14 dni z pełnej wersji

Szczegółowa instrukcja jak skorzystać z darmowego okresu próbnego znajduje się  tutaj https://edge.arista.com/ng-firewall/free-trial

 

Więcej na temat Edge Threat Management przeczytać można TUTAJ

 

 

Dostępność:

Arista Edge Threat Management jest już dostępna w kanale dystrybucyjnym, produkty ETM są również dostępne online na stronie https://edge.arista.com

 

Literatura:

https://www.arista.com/en/solutions/security/literature

https://www.arista.com/assets/data/pdf/Datasheets/Edge-Threat-Management-NG-Firewall-Micro-Edge-Datasheet.pdf