Nowa jakość w przełącznikach Arista z serii 7130 o ultra niskich opóźnieniach.

2021-05-31

Aktualizacje przełącznika z serii 7130.

Nowa jakość w przełącznikach Arista z serii 7130 o ultra niskich opóźnieniach.

Arista Networks ogłosiła aktualizacje dotyczące przełącznika z linii 7130 zbudowanego w oparciu o technologię programowalnych FPGA. Arista 7130 to przełącznik o utra niskich opóźnieniach.
Ta seria przełączników oparta jest na platformie przełączającej w warstwie 1, którą Arista  zakupiła wraz z firmą Metamako w 2018 roku.

Jedną ze zmian jaka nastąpiła jest to, że przełącznik ten działa pod kontrolą systemu operacyjnego Arista EOS a nie jak do tej pory na systemie operacyjnym firmy Metamako. Mocną stroną Aristy jest otwartość i elastyczność sytemu EOS, co widać w jego zdolności do dostosowania się do różnych rodzajów chipsetów. Większość produktów Arista działa na chipsetach Broadcom-a, takim jak Jericho, Trident, Tomahawk, ale są także przełączniki wykorzystujące Cavium, Barefoot i inne. Dzięki jednemu systemowi operacyjnemu Arista zapewnia jeden „control plane” i te same funkcje i narzędzia zarządzania niezależnie od tego, który z modeli przełącznika jest wdrażany.

Dla korzystających z produktu daje to możliwość skorzystania z bogatego zestawu funkcjonalności EOS, obejmującego obsługę protokołów RSTP, LLDP i IGMP a także wiersz poleceń EOS, telemetrię, liczniki i możliwości automatyzacji. Zespoły sieciowe mogą również skorzystać z możliwości zarządzania poprzez Arista CloudVision, zapewniającego funkcje provisioningu i orkiestracji. Dodatkowo, CloudVision działa jako punkt integracji dla kontrolerów overlayowych innych firm, systemów orkiestracji i kontrolerów bezpieczeństwa.

SwitchApp zapewnia przełącznikom małe opóźnienia ale także do 480GB/s nieblokującej przepustowości między portami. Pełna nieblokowana przepustowość jest tutaj krytycznym aspektem, ponieważ każdy rodzaj over-subkrypcji spowodował by utratę wartości ultra niskich opóźnień dla tych urządzeń.

Układy FPGA zastosowane w przełącznikach 7130 dają klientom dodatkową elastyczność:

  • Można je przeprogramować, aby zoptymalizować architekturę przełączania w zależności od zastosowania.
  • Nowe propozycje funkcjonalności lub innowacje, które są zwykle dostarczane w sprzęcie, mogą być wdrażane w oprogramowaniu, co przyspiesza czas wprowadzania produktów na rynek i wydłuża ich żywotność.

Do najbardziej oczywistych przypadków zastosowania tego produktu są firmy świadczące usługi handlowe i finansowe, których przewaga konkurencyjna zależy od wysokiej wydajności, małych opóźnień i elastyczności. W tych branżach każdy rodzaj opóźnienia jest jak wieczność i może spowodować, że firmy poniosą ogromne straty lub stracą swoją szansę.

Każdy, kto śledzi rynki akcji, giełdy towarowe, a nawet krypto waluty wie, jak zmienne są dzisiejsze czasy, a handlowcy muszą być w stanie reagować na zmiany z jak najmniejszymi opóźnieniami. W tym przypadku sieć to nie tylko szybkość, ale również opóźnienia, a nowy produkt firmy Arista idealnie się do tego nadaje.
Oprócz usług finansowych, 7130 SwitchApp może być wykorzystany do budowy wielowarstwowych, niezawodnych topologii leaf-spine z wykorzystaniem technologii MLAG.

Arista SwitchApp jest już dziś dostępny dla klientów testowych, a jego ogólna wersja będzie dostępna w drugim kwartale 2021r.

Więcej na temat nowych funkcjonalności będzie można się dowiedzieć już 03.06.2021 na webinarium „Arista 7130 SwitchApp and EOS”.
Zapraszamy do rejestracji swojego udziału tutaj.